Štíhlý vegetariáni...

19. května 2009 v 23:43 | Bubli_Girl |  Tips
Jednou z možností jak zhubnout, je dát se na vegetariánskou stravu. Pokud se stanete vegetariánem, zhubnete každý týden v průměru dva kilogramy. Zatímco obézních lidí je na světě stále více, vegetariáni téměř nepřibírají a jejich hmotnost je v průměru až o 20 procent nižší, než u lidí, kteří jedí maso.
Vegetariáni jsou na rozdíl od "masožravců" nejen štíhlejší, ale navíc se u nich nevyskytují v takové míře některé nemoci, jako je cukrovka nebo hypertenze.
Zhubnout vegetariánskou stravou je výhodné pro ty, kteří neradi cvičí. Při nízkotučné vegetariánské dietě totiž podle vědců zhubne každý, bez ohledu na to, zda cvičí nebo dokonce jak velké porce jídla si dopřává.
Susan Berk, která se podílela na vědecké studii publikované v Nutrition Reviews uvedla, že vegetariáni se nemusí omezovat v přijímání jídel bohatých na vlákninu a celozrnného pečiva. "Energie z přijatých kalorií se využije na tvorbu energie a udržení teploty těla a neukládá se formou tukových buněk. Vegetariánská strava tak pomáhá spalovat kalorie."
Vegetariánskou dietou se rozumí konzumace ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin, ořechů, vaječných a nízkotučných mléčných výrobků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama