Jablečný ocet zaútočí s tukovými zásobami

19. května 2009 v 23:57 | Bubli_Girl |  Tips
Král mezi octy léčil neduhy již ve starobylém Egyptě, Řecku i Římu. Novověk ho též směle zařadil mezi účinné přírodní pomocníky v redukci hmotnosti.

Obezita samozřejmě mívá mnoho příčin, pomineme-li nejrůznější onemocnění a metabolické poruchy, zbudou nám viníci, se kterými můžeme s trochou sebezapření, odhodlání a jistou dávkou potu přeci jen rázně zatočit! A co si tahle přivolat na pomoc zdravého pomocníka se zaručeně přírodním původem?

Proč zrovna jablečný ocet?
Marie Formánková, autorka publikace Jablečný ocet - přírodní elixír zdraví ve své knize uvádí, že: "Jablečný ocet zvyšuje hladinu kyslíku v krvi, a tím zrychluje přeměnu potravy v energii." A dále tvrdí, že: "Pektin obsažený v jablečném octu má schopnost zvětšovat svůj objem bobtnáním, navozuje pocit sytosti a snižuje nepříjemný pocit hladu…"

To jsou jistě, kromě mnoha dalších předností této unikátní tekutiny, velmi pádné důvody k tomu, zkusit ho spolu se změnou stravovacích návyků a trochou pohybu, zařadit do našich redukčních programů. Výhodou tohoto přípravku také je, že jeho pořizovací náklady nešplhají do žádných astronomických výšek a své uplatnění nachází nejen na dietním kolbišti, ale v i kosmetické péči, a dokonce i v kuchyni.

Jablečný zázrak plný minerálních látek
Jak již sám název napovídá, ocet se vyrábí z jablek. Pravý »jablečňák« se připravuje kvašením celých čerstvých rozdrcených jablek v dřevěných barelech. Tekutina obsahuje především kyselinu octovou s antibakteriálními účinky, užitečnou vlákninu pektin se schopností snižovat hladinu cholesterolu, vitamíny skupiny B nezbytné pro správné fungování metabolismu a pro pěknou pleť, bojovníka proti infekcím - vitamín C a kyselinu listovou. Nechybí ani sodík, draslík, fosfor, vápník, hořčík a železo. A pozor, ač je tento ocet samozřejmě kyselý, působí na tělo zásaditě, to ho řadí mezi velmi užitečné a potřebné potraviny.

Nejen štíhlá, ale také krásná a zdravá!
Přesně tak, jablečný ocet nemá jen zmíněný redukční efekt, ale je též pomocníkem v boji s mnoha chorobami. Mezi ty řadíme například: narušená střevní mikroflóra, infekce močových cest, bolesti v krku, křečové žíly (obklady), kožní choroby (omývání, obklady), revma a mnohé další neduhy.

Není lehké sehnat kvalitní nepasterovaný ocet
Kupujete-li jablečný ocet, vyhněte se čirým výrobkům. Pravý ocet je zlatohnědá tekutina s viditelnou usazeninou na dně. Takový produkt není nutné uchovávat v lednici. Většinou pak bývá spíše v nabídkách obchodů se zdravou výživou. Nebo si ocet vyrobte doma sami, a to klidně v BIO kvalitě! Receptů je na internetu mnoho, stačí je jen vyhledat a koupit kvalitní suroviny. Vyplatí se investovat do BIO jablek, třtinového cukru (je-li cukru v receptu třeba) a rozhodně nebude na škodu zakoupit několik lahví tzv. pí-vody, jenž má prý mnoho úžasných účinků na lidský organismus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama